موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک (Motion Graphic) ،به طور معمول ویدیویی غیر واقعی و موزیکال است که تعامل بیشتری با مخاطب خود ایجاد می‌کند. موشن گرافی ندا وب استفاده گسترده‌ای در تبلیغات و بازاری دارد.

موشن گرافیک چیست؟ موشن گرافیک مجموعه‌ای از المان متحرک دو سه بعدی (2D,3D) بسیار جذاب هست و اطلاعات کلیدی زیادی را در زملن کمتر به کاربر منتقل میکند. از نرم افزارهایی مثل افتر افکت(After Effect) پریمیر (priemere) ایلستراتو (ilss) و در سطح پیشترفته بلندر و مایا برای تولید استفاده می‌شود.

موشن گرافیک مجموعه از اجزای دیجیتال متحرک هست که عموما هماهنگ با اهنگی جذاب در تلاطم است. امروزه موشن گرافیک اکثرا در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی برای برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود که تا کنون بسیار موفق بوده.پلتفرم‌های بزرگی مثل دیوار ،بازار ،شیپور ،ترب و دیجیکالا از این نوع تبلیغات استفاده کرده‌اند.

تعریف ساده : اجزای گرافیکی در حال حرکت.

موشن گرافیک یا انیمیشن؟

موشن گرافیک یکی از زیر مجوعه‌های ساخه گرافیک متحرک است که از عناصر مختلف گرافیکی، انیمیشن، و تکنیک‌های ویدیویی برای ایجاد تصاویر متحرک و ویدیوهایی باحرکت استفاده می‌کند. این حوزه در اصل برای ایجاد تصاویر متحرک در فیلم‌ها، تبلیغات، موزیک ویدیوها، بازی‌های ویدیویی، و غیره استفاده می‌شود.

ساخت موشن گرافیک یا انیمیشن

ساخت موشن گرافیک فرآیندی ساده‌تر بوده و می‌توان با کیفیت بالایی در زمان محدودتر و با افراد کمتر تولید کرد؛ موشن گرافی بسیار جذاب‌تر و در زمان کمتر ارائه می‌شود ولی انیمیشن در زمان بیشتر با اطلاعات و احساسات بیشتر.

به طور کلی موشن گرافی برای انتقال مجموعه‌ی زیادی از اطلاعات در زمان کم می‌باشد.

بازاریابی و تبلیغات

همانطور که گفته شد زمان موشن گرافی بسیار کوتاه‌تر بوده و مخصوص اینستاگرام و پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی است که در زمان کم باید مخاطب را جذب کند.ساخت انیمیشن نیاز به کمپین‌های بزرگ برای دیده شدن دارد، زمان به نسبت بالاتر انیمیشن‌ها باعث شده مخاطبان کمتری ولی با بازخورد و اثرگذاری بیشتر رو قشر خاص دارد.

معمولا کسب و کارهایی که در سطح کشور نیستند ساخت انیمیشن سه بعدی و ویدیوهای گرافیکی یا سی جی آی (cgi) را نخواهند داشت.

هزینه ساخت و تولید

به طور خیلی خلاصه هزینه تولید انیمیشن بسیار بالاتر بوده،حداقل 2 برار .

پلتفرم انتشار دهنده

انیمیشن در سینما‌ یا تلویزیون و پخش خانگی یا نهایتا آپارات و یوتیوب پخش می‌شود .

موشن گرافی معمولا در سوشال مدیا و فضای مجازی و یا برای افراد خاصی از یک مجموعه پخش می‌شود.

عوامل جذابیت موشن گرافی

مهم‌ترین فاکتور جذابیت:

 • موزیک
 • کیفیت عناصر
 • ریتم محتوا 
 • هویت بصری
 • بالا و پایی در داستان

که البته برای ساخت متوسط رو به بالا فقط کافی است آهنگ شما با محتوای شما سینک باشد،که قیمت این نوع فیلم‌‌ها از 2 میلیون تقریبا شروع می‌شود.

کابردهای موشن گرافیک

موشن گرافیک ندا وب عموما برای برندینگ و افزایش آگاهی از برند و یا افزایش فروش محصول یا خدمت انجام می‌شود.امروزه با تِرِند شدن (همه گیر شدن) این سبک از ویدیوها شاهد این هستمی که بسیاری از بازی‌های دیجیتا و گروه‌های آی تی کوچک هم از این سبک ویدیو‌ها برای جذب کاربر استفاده می‌کنند و بازدهی خوبی می‌گیرند.

این نوع ویدیوها ماجرا را طوری بازگو می‌کنند که در ناخودآگاه ذهن مخاطب ثبت می‌شود .

موشن گرافیک

تصاویر متحرک(Illustrations)

از محبوب‌ترین ویدیو‌های ساخته شده با استفاده از موشن گرافیک می توان به محصول مصور، توضیح دهنده و فیلم‌های آموزشی اشاره کرد. تصاویر متحرک در این نوع ویدیو معمولاً با آهنگ‌های معذوف همراه هستند و به توضیح یک مفهوم پیچیده با تصاویر دیجیتالی کمک می کنند. مثال‌ها می‌تواند یک محصول جدید را معرفی کند و ویژگی و طراحی آن با استفاده از المان‌های گرافیکی متحرک برجسته می‌شود.

لوگو موشن

با لوگو موشن جذاب تصویر برند خود را در ذهن حک کنید،از یاد بردن برند شما دیگر به این سادگی‌ها نخواهد بود.با طراحی و ساخت لوگو موشن جذاب می‌توانید تصویری پویاتر وزنده‌تر از خود در ذهن مخاطب ایجاد کنید

برای سفارش لوگو موشن با ما در ارتباط باشید.

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک یکی از بهترین نمونه‌های موشن است که می‌تواند هویت بصری بسیار دلنشینی را به محتوای شما اضافه کند. لیست‌ها و نمودارها  برای متمایز کردن اطلاعات مهم کارآمد هستند. از سوی دیگر، اینفوگرافیک‌های متحرک، موشنی را به المان‌های دیجیتال اضافه می کنند. این می‌تواند به سادگی به جذابیت اطلاعات شما کمک کنداضافه کند.

موشن گرافیک

این نوع از موشن گرافیک شامل استفاده از عناصر گرافیکی مانند متن، شکل‌ها، و نمودارها است که با حرکت و انیمیشن به وجود می‌آیند. این نوع اغلب در تولید ویدیوهای تبلیغاتی، پیشنهادی، و توضیحی استفاده می‌شود.

تصاویر متحرک GIF

 این تصاویر، یک فرمت خاص از تصاویر متحرک هستند که اغلب برای اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌ها استفاده می‌شوند.

آموزش موشن گرافیک

برای ساخت این سبک از ویدیو‌ها باید به نرم افزارهای طراحی و گرافیک و نرم افزار‌های تدوین ویدیو و جلوه‌های ویژه مسلط باشید یا تا سطح زیادی آشنا باشید.

بعد از آشنایی با این نرم افزارهای تدوین و جلوه ویژه که بالاتر گفتیم، گل سر سبد نرم افزارهای تولید موشن گرافی افتر افکت است که امروزه آموزش‌های زیادی در آپارات و یوتیوب برای این نرم افزار وجود دارد.

برای آموزش این سبک از تدوین می‌توانید در کلاس‌های آموزش نرم افزارهای پیش نیاز شرکت کنید، مجتمع فنی تهران و آموزشگاه‌های متعددی در هر شهر این آموزش‌ها را برگذار می‌کنند و یا می‌توانید به صورت خودآموز  رایگان و یا خرید دوره در خانه این مهارت پولساز را فرا بگیرید.

بعد از یادگیری نرم افزار‌ها یادگیری ترفندها و یا به اصطلاح یادگیری فوت کوزه گری باعث ارتقای کیفیت ویدیوهای شما می‌شود که می‌توانید مدتی را به صورت کارآموزی در شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ فعالیت کتنید.

اگر شماهم علاقه مند به یادگیری موشن گرافیک هستید با ما در ارتباط باشید تا مشاوران ما بهترین راهنمایی و نقشه راه را به شما ارائه دهند.

تعرفه موشن گرافی

موشن گرافیک

ندا وب

3 میلیون دقیقه‌ای
 •    طراحی اختصاصی
 •    جذابیت بالا
 •    سناریو حرفه‌ای
جدید

موشن گرافی آماده

ندا وب

1 میلیون دقیقه‌ای
 •    قالب آماده
 •    سناریو نویسی
 •    قیمت مناسب
جدید

برای خرید و تهیه موشن گرافی ندا وب  با ما در ارتباط باشید